Maj 16, 2024, 03:12:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.140 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: GLUTAMIN  (Pročitano 515970 puta)

Van mreže materijalmen

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 398
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #105 poslato: Maj 03, 2006, 08:37:46 pre podne »
Idem jos u visu skolu pa sad kako da kupim meso :)) i kako da nosim kuci :))
Razumem sta kazes, evo moj meal-plan:
nakon budjenja
5gr kreatin+35gr dex+25gr 100%Whey prot
08:00 dorucak (4jaja, 3-4 komad hleba, sunka, 100-150gr sunka, 2dl mleko*
10:00 25gr protein+0,5lit mleko+50gr kukuruzne pahuljice
13: Dorucak - zavisi sta ce mama da kuva, ali uz to jos 100-150gr meso
16:00 sendvics sa sunkom, sirom, salatom
16:30 5gr kreatin+35gr dextroza, ili 50gr TransX
17:00 Trening
na pola trening bi popio jednu dozu liquid amina od Dymatiza
18:30 PWM 1 doza vmass35 (100gr, pa jos bi dodao +20gr dex+25gr whey protein)-znaci ukupno oko 60gr proteina sa glutaminom, oko 70gr dex i 5gr kreatin)
19:00 1 banana+1 jabuka
19:30 vecera - opet zavisi sta ce biti, ali naravno oko 150gr sunke, 3-4komadic hleba...
21:00 50gr kukuruzne pahuljice+0.5lt mleko
23:00 100gr nemasnog sira +25gr whey protein
pa zbog toga sam pitao dali glut+bcaa ili jos 2kg iso100...
al kako vidim puno od vas kazete da je bolji iso100, u sebi negde i ja sam tako mislio...jer ako ipak cu pazariti tolko para, barem probacu taj iso100, i onda mug da kazem, koji je bio bolji...
Markoni, jel ovako bi mogao da nabacim nekih kila misica :))) -sad bi trebao da imam onu glavicu od djavo koji je  sasacg stavo.....

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #106 poslato: Maj 03, 2006, 08:55:49 pre podne »
Izbaci hleb potpuno, ako bas moras onda uzmi 1 parce integralnog.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #107 poslato: Maj 03, 2006, 10:10:33 pre podne »
da imas puno hleba a i sunke , mozda bolje meso umesto sunke ako imas para ,  ujutru gledaj da jedes belanca vise a manje zumanaca , umesto kokuruznih uzmi ovsene pahuljice i jedi ih samo ujutru ono uvece izbaci  mislim kada jedes kukuruzne to ti ne treba tada , posle treninga ja bi pre onaj izolat sto imas i deks sa kreatinom a ne vmass (njega mozes da poneses kada ides u skolu ) i mislim da bi za one pare trebao da kupis meso i da jedes jedno 500g dnevno , koliko se secam imas dosta proteinskih suplemenata za 50 eura mozes da imas mesa za mesec dana pa onda izbacis ove sunke i ubacis meso , a u skolu mozes da poneses meso sto , skuvas ga stavis u neku kutiju i onda sednes negde i cepas , uvece izbaci whey a povecaj posni na 200 g

eto onako na prvi pogled

Van mreže materijalmen

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 398
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #108 poslato: Maj 03, 2006, 09:33:33 posle podne »
Ok, sve razumem, osim one posni 200g...to je nemasni sir, leji? Izvinite, ali  upravo ucim srpski jezik, pa....
Pa jeste, sakupio sam dosta proteina...meso...tunjevina+pilece belo. OK. Sad cu da naslikam sebe, i posle ovog suplementacije, pa cu da pokazem svima, da mogu i ja :D ma salim se malo, ja sam dosta mrsav, ali imam oblik kao bob paris, naravno, sve u manjoj verziji...(jedan izuzetak, da ja nisam gay)
pa sad ako bi mogao uz dobar trening da nabacim nekih kilazu...OLALAAA...
podzdrav svima i budite dobri!

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #109 poslato: Maj 03, 2006, 09:39:24 posle podne »
Odlicno ti ide srpski za nekog ko uci,nisam ni provalio da ti slabo ide.cak sta vise ide ti odlicno.
Da to je ne masni sir.Biraj neki koji u sebi sadrzi sto manje mlecnih masti.

Van mreže materijalmen

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 398
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #110 poslato: Maj 04, 2006, 08:06:48 pre podne »
Citat: markoni87
Odlicno ti ide srpski za nekog ko uci,nisam ni provalio da ti slabo ide.cak sta vise ide ti odlicno.
Da to je ne masni sir.Biraj neki koji u sebi sadrzi sto manje mlecnih masti.


Thx!
Trudim se :oops: ...Ella ce biti super, a i ima dobar ukus.... :o

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #111 poslato: Jun 18, 2006, 02:03:35 pre podne »
Moze li neko da mi kaze u cemu je razlika izmedju glutamina od razlicitih proizvodjaca,pri tome ne mislim ono ovaj mikronizovan a drugi nije,peptidi i sl.Jednostavan proizvod,jedna supstanca,nije nesto kompleksno pa da je jedna mesavina bolja od druge...ostaje samo da to sto pise nije zaista u kutiji...ili ima jos nesto?

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #112 poslato: Jun 18, 2006, 01:05:54 posle podne »
To je isto kao kada bih je pitao koja je razlika izmedju Mercedesa i Fiata, i jedan i drugi su automobili.Stvarno u cemu je razlika ???  :wink:

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #113 poslato: Jun 18, 2006, 01:27:29 posle podne »
Mercedes i Fiat su komleksni uredjaji,sa mnogo delova napravljenih od razlicitih materijala,razlika je u tome kako se pojedini delovi uklapaju medjusobno i kojeg su kvaliteta svaki pojedinacno.Slicno kao neki multivitamin-previse jednog ometa dejstvo drugog vitamina ili minerala...Glutamin nije kompleksan preparat.
Sta sad?

Van mreže materijalmen

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 398
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #114 poslato: Jun 18, 2006, 02:39:29 posle podne »
Citat: Stefke
To je isto kao kada bih je pitao koja je razlika izmedju Mercedesa i Fiata, i jedan i drugi su automobili.Stvarno u cemu je razlika ???  :wink:

pa da..meni licno ni bi bilo potreno nikakav mercedes, bolji je pegueot 407 :twisted:
mozda je i tako sa suplementima..svi su oni jednako dobri...samo ko kakvog licnog iskustva ima sa proizvodjacima...

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #115 poslato: Jun 18, 2006, 06:07:49 posle podne »
Bobane pa sam mozes doci do zakljucka kada si rekao razljika je u kvalitetu  :wink:

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #116 poslato: Jun 18, 2006, 10:25:45 posle podne »
U jednom pakovanju jednog proizvodjaca bi,prema natpisu,trebalo da se nalazi 500g supstance C5H10N2O3,u drugom pakovanju nekog drugog proizvodjaca treba da se nalazi 500g supstance C5H10N2O3,takodje prema podacima na kutiji.Ko moze,argumentovano (pri tome u argumente ne racunam ono "cuo sam od prodavca/druga,rekla mi moja baba,to uzima najveci tip u mojoj teretani i sl.) da mi kaze u cemu je razlika izmedju ta dva proizvoda,pod uslovom da je natpis istinit,tj. da se zaista ta supstanca i nalazi u kutiji?

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #117 poslato: Jun 19, 2006, 05:03:16 pre podne »
Citat: boban
U jednom pakovanju jednog proizvodjaca bi,prema natpisu,trebalo da se nalazi 500g supstance C5H10N2O3,u drugom pakovanju nekog drugog proizvodjaca treba da se nalazi 500g supstance C5H10N2O3,takodje prema podacima na kutiji.Ko moze,argumentovano (pri tome u argumente ne racunam ono "cuo sam od prodavca/druga,rekla mi moja baba,to uzima najveci tip u mojoj teretani i sl.) da mi kaze u cemu je razlika izmedju ta dva proizvoda,pod uslovom da je natpis istinit,tj. da se zaista ta supstanca i nalazi u kutiji?


pa vecina ti govori na osnovu iskustva tj. probali su par glutamina i zakljucili ko je bolji

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #118 poslato: Jun 19, 2006, 08:55:30 pre podne »
Pa upravo to i pitam,u cemu moze biti razlika kada hemija tvrdi da je to ista supstanca?Sada treba neko pametan da kaze:postoji vise vrsta l-glutamina ili proizvod ne sadrzi to sto je napisano ili nesto trece sto nisam znao.Svi nesto tvrde a nemaju pojma zasto...Zato i imamo da je gainer najprodavaniji proizvod.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #119 poslato: Jun 19, 2006, 09:01:40 pre podne »
Citat: boban
Pa upravo to i pitam,u cemu moze biti razlika kada hemija tvrdi da je to ista supstanca?Sada treba neko pametan da kaze:postoji vise vrsta l-glutamina ili proizvod ne sadrzi to sto je napisano ili nesto trece sto nisam znao.Svi nesto tvrde a nemaju pojma zasto...Zato i imamo da je gainer najprodavaniji proizvod.


imas vise faktora koji uticu na kvalitet proizvoda kao i kod svih prehrambenih proizvoda , nacin proizvodnje tehnologija proizvodnje , znanje i iskustvo proizvodjaca , sirovine od kojih se pravi i sve to dovodi do toga da je jedan glutamin ili bilo koji proizvod bolji od drugog